Aline Sigarayı Bıraktır, Bisikleti Kap Kampanyası Son Sürat

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, ailelerine sigara bıraktıran çocuklara yönelik başlattığı bisiklet kampanyasının sürdüğünü söyledi.

Belediye Başkanı Hasan Kara, mahalle gezilerinde kendisinin yanına gelerek, bisiklet talep eden öğrencilere, aile bireylerinin sigara içmelerine engel olurlarsa bisiklet hediye edeceğini ifade etmesi üzerine bisiklet almak isteyenlerde yoğunluk yaşanıyor. Başkan Kara, sözünde durarak ailelerine sigarayı bıraktıran öğrencilere bisiklet dağıtımına başladı. Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Başkan Kara, Sağlık Bakanlığı ile birlikte yaptıkları proje kapsamında ailesine sigarayı bıraktıran çocuklara bisikletleri teslim etmeye başladıklarını ifade ederek, ‘Bisikletleri 3 şartla veriyoruz. Dedelerine, ninelerine, annelerinden babalarına, sigara için varsa, sigaraları bıraktırmalarını istiyoruz. Çünkü sigarayı bırakmak kolay değil, en önemlisi başlamamak, sigarayı bırakmanın bir yolu da kıramayacağınız, sizi zorlamasıdır. Dede ve nine için en büyük kıramayacağı kişi torunudur. Anne ve baba içinde kıramayacağı kişi çocuklarıdır. İkinci şartımız, karnelerinde zayıf olmaması, var ise de en kısa zamanda düzeltmesidir. Üçüncüsü ise her gün bir sata güvenli bir şekilde bisiklete binmesidir’ dedi.

Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger’de, sigarayı bıraktır, bisikleti al kampanyasının önemli olduğunu, projeyi uygulayan Belediye Başkanı Hasan Kara’ya ve ailesine sigara bıraktıran çocuklara teşekkür ettiğini söyledi. – KİLİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.