Kara Çalışmaları Yerinde İnceledi

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, 50 bin metrekare kaldırım yapacaklarını söyerek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Hasan Kara, Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ile birlikte Şörhabil Mahallesi ve Dereboyu Caddesindeki çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Kara, ihalesi yapılan ve sözleşmesi imzalanan kaldırım yapım işi Şorhabil Mahallesinden başladığını ifade ederek, ‘İhale kapsamında 50 bin metrekare kaldırım yapılacak.Yaya güvenliğinin sağlanması, yollarda vatandaşlarımızın rahatça yürüyebilmeleri için yapılacak olan kaldırımlarla Kilis’teki bir sorun daha giderilmiş olacak.İşin bitiminde kaldırım ihtiyacı olan mahalle kalmayacak. İhalesi 2017 yılında yapılan 885 metre uzunluğundaki Dereboyu Caddesi menfez yapımı ve çevre düzenlemesi işi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmayla menfezin 630 metrelik kısmı tamamlanmıştır. 2.5 x 3.00 metre ebadındaki menfez Şakir Atik Cami önüne kadar gelecek.Düzenleme tamamlandığında Dereboyu Caddesi 7 metre gidiş 7 metre geliş çift yönlü trafiğin akabileceği geniş kaldırımları,aydınlatmaları ve peyzajı ile birlikte Kilis’te, örnek bir cadde haline gelecektir. Ayrıca Çengel Caddesinden gelen yağmur suları da boruya alınarak Dereboyundaki menfeze bağlanacak böylece Murtaza Caddesi ve Nemika Caddesi de sel baskınlarından korunacaktır.Projenin Ağustos ayı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır’ diye konuştu. – KİLİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.