Adalet Bakanı Gül: ‘Kilislinin Halini Nişantaşı’nda Boğaz Yalılarında Oturanlar Bilmez’

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ‘Terör örgütlerini ülkemizi tehdit etmeyecek şekilde bertaraf etmek üzere bir operasyon başlatıldı ve hamdolsun bugün başarıyla tamamlandı artık Kilis’imiz huzur içerisinde’dedi.

Bakan Gül, partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen mahalle mitingine katılmak üzere geldiği Kilis’te AK Parti Kilis Milletvekilleri Hilmi Dülger ve Reşit Polat ile Belediye Başkanı Hasan Kara ve partililer tarafından karşılandı.

Hacı Cümbüş Cami önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar esnafı ziyaret eden Gül, 24 Haziran seçimlerinde destek istedi

Daha sonra Atatürk Mahallesindeki miting alanına geçen Bakan Gül, burada yaptığı konuşmada, Afrin’de ülkeyi tehdit eden terör unsurlarına karşı gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’nın Kilis için önemine vurgu yaptı.

Kilis’e düşen bombalar üzerine hükümet olarak böyle bir operasyonun yapılmasına karar verildiğini belirten Gül, şunları kaydetti:

‘Terör örgütlerini ülkemizi tehdit etmeyecek şekilde bertaraf etmek üzere bir operasyon başlatıldı ve hamdolsun bugün başarıyla tamamlandı artık Kilis’imiz huzur içerisinde. Kilislinin halini Nişantaşı’nda boğaz yalılarında oturanlar bilmez. Burada teröristler bombalar atarken benim Kilisli kardeşim evinde işyerinde tedirgin olurken o beyefendiler İstanbul’da boğaz yalısında Kilislinin derdini düşünmezler ama Recep Tayyip Erdoğan Kilislinin derdiyle yatıp kalkmış bir kişidir. Şimdi bu başarılı operasyonu yapan komutana Muharrem İnce çıkmış ‘Ben apoletlerini sökeceğim’ diyor. Senin o apoletini sökeceğim dediğin kişi bugün Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile başarılı bir operasyon yapmış.’

Bakan Gül, Mehmetçik’in şimdi de boş durmadığını teröristler nereye giderse enselerinde olduğunu vurguladı.

Teröristler nereye giderse gitsin Mehmetçik’in ensesinde olduğunu aktaran Gül, ‘Şimdi Kandile gidiyor ve onların inşallah tepesine Kandili de yıkacağız. Bütün terörü sona erdireceğiz. Sen bu terörle mücadele eden Mehmetçik’in moralini bozamazsın. Apoletini sökmek istiyorsan işte Mehmetçiğimiz gidiyor Kandil’e sıkıysa gel bakalım apoletini sök. Böyle bir şey için millet sana izin vermeyecek. bunu göremeyeceksin. 16 yıllık bir tecrübe var 24 Haziran’da bir maceraya bu ülkeyi sokamayız. 16 yıldır bir dünya lideri var İstikrarı, huzuru koruyan terörle etkin mücadele yapan bir Türkiye var.’diye konuştu.

Bakan Gül, birilerinin bisiklete binerek, şiir yazarak, şov yazıp tiyatrolar sahnelediğini ifade ederek ‘Öyle bisiklet sürmeyle ülke yönetmek birbirine benzemez bisiklete çok meraklıysan Cuma günü gel 15 bin bisikletten birini Belediye Başkanı Hasan Kara sana bir tane versin.’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.