Atatürk’ün Kilis’e Gelişinin 100. Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Mustafa Kemal Atatürk’ün 28 Ekim 1918’de 7. Ordu Komutanı sıfatıyla Suriye üzerinden Kilis’e gelişinin 100. yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıldönümü nedeniyle, Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama töreni düzenlendi.

Törene, Vali Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkan Vekili Kadir Çirtikoğlu, daire müdürleri, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı çevresinde polisler ile Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görevli polislerin güvenlik önlemi almaları dikkat çekti.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından tören Mustafa Kemal Atatürk’ün 28 Ekim 1918’de 7. Ordu Komutanı sıfatıyla Suriye üzerinden Kilis’e gelişi anlatıldı Kilis 7 Aralık Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Akis, Atatürk’ün Kilis’e gelişi, İngiliz ve Fransızlara karşı Kilis’te verilen milli mücadele anlattı. – KİLİS

Bir önceki yazımız olan Atatürk'ün Kilis'e Gelişinin 100'üncü Yıldönümü Kutlandı başlıklı makalemizde 29 ekim cumhuriyet bayramı, Aralık ve Atatürk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.