yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Bakan Tunç: “40 günden bu yana Filistin’de bir insanlık kabahati işleniyor”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Kilis Teşkilatı bir ortaya geldiği programda, Gazze ve Filistin‘deki İsrail zulmüne reaksiyon göstererek, “40 günden bu yana Filistin‘de bir insanlık hatası işleniyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Filistinli kardeşlerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, çeşitli programlara katılmak ve temaslarda bulunmak üzere bulunduğu Kilis’te AK Parti Teşkilatı ile buluştu. Tunç, AK Parti Kilis Vilayet Başkanlığında düzenlenen programda değerli açıklamalarda bulundu.

“AK Parti bir millet hareketi”

Partililerle buluşmasında AK Parti’nin millet için neden kıymetli olduğuna dair konuşan Bakan Tunç, “AK Parti vilayet liderimizin da tabir ettiği üzere AK Parti bir millet hareketi. AK Partimiz 2001 yılında kurulduğunda bir masa etrafında toplanan birkaç kişinin siyaset mühendisliği sonucunda kurulmuş bir partideyiz. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının haydi bir parti kuralım millete gidelim, oy isteyelim halinde kurulmuş bir parti değil. AK Parti milletin adeta zorlamasıyla haydi Erdoğan sen bir parti kur da şu parlamenter sistemin 90’lı yılların sorunlarından bu ülkeyi sen kurtarırsın, bu sorunları sen çözersin, bu demokrasi standartlarını sen yükseltirsin, temel hak ve özgürlükleri sen genişletirsin, bu ülkeyi sen kalkındırırsın, bu ülkeye adaleti sen getirirsin niyetiyle milletin talebiyle kurulmuş bir parti ve milletin kalemiyle kurulan bu partide kurulduğundan 14 ay üzere kısa bir mühlet sonra tek başına iktidara geldi. Millet kendi kurduğu partiyi çabucak kısa mühlet içerisinde tek başına iktidara getirdi ve 21 yıldan bu yana da artık artık 22 yıla geçiyoruz. 22 yıldan bu yana iktidardan düşürmedi. Neden düşürmedi, neden AK Parti’den, neden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bu millet vazgeçmedi? Onun önüne konulan pürüzlerin aşılması noktasında milletimiz büyük bir gayret verdi. Bu istikrar atağının, bu kalkınma atılımının kesintiye uğramaması için milletimiz hakikaten hem her önüne konulan sandıkta hem de önüne konulan her pürüzde AK Partinin Cumhurbaşkanımızın önünü açtı ve açmaya da devam ediyor. Neden vazgeçmiyor? Zira 21 yılda, 22 yılda ülkemizin her alanda, 81 vilayetinin her bir köşesinde AK Parti’nin yapıtları var. Cumhurbaşkanımızın hepimizin teşkilatımızın yapıtları var. Nereden nereye geldiğimiz ortada. Her alanda insanımızı güçlendirmek için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Biz daima evvel insan dedik, insanı yücelt ki, devlet yücelsin, insanı yaşat ki devlet yaşasın. Bunu biz parti programımıza birinci cümlelerine koyduk ancak daima uygulamalarımızda insanı öne aldık, insanı güçlendirmek için çalıştık. Eğitimden sıhhate, toplumsal siyasetlerden bütün öteki alanlara varıncaya kadar her alanda güçlü insan dedik. Güçlü insan, güçlü aileyi oluştursun, güçlü aile, güçlü toplumu oluştursun dedik ve bundan sonra da inşallah insanımızı güçlendirme, onun refahını arttırmaya onun yaşadığı kentleri daha müreffeh hale getirmeye çalışacağız inşallah. İstikrarlı kalkınma atılımlarından vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz. Güçte bağımsız savunma endüstrinde tam bağımsız güçlü bir Türkiye” sözlerine yer verdi.

“40 günden bu yana Filistin‘de bir insanlık kabahati işleniyor”

Konuşmasında, Gazze’de ve Filistin‘de yaşanan İsrail zulmüne reaksiyon gösteren Bakan Tunç, “İşte şu içinde bulunduğumuz ortamda güçlü Türkiye’ye ne kadar çok muhtaçlık olduğunu hepimiz görüyoruz değil mi? Dünyada adaleti savunmaya devam edeceğiz, hakkaniyeti savunmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mazlumun yanında olacağız. Daima hakkaniyetin yanında olacağız. Daima dünyada barışı, huzuru, adaleti savunmaya devam edeceğiz işte. Bugün Filistin‘de görüyorsunuz. 40 günden bu yana Filistin‘de bir insanlık kabahati işleniyor. Gazze’de katliam var, çocuklar katlediliyor, 12 bin Filistinli şehit edildi, bunun 5 bine yakını çocuklardan oluşuyor. Bunun bine yakını bir yaşın altındaki bebekler, maalesef küvözdeki bebekler, insanlığın önünde can veriyor ve şehit edilenlerin yüzde 70’i de bayan ve çocuklardan oluşuyor. Maalesef mazlumların pak sivillerin üzerine bombalar yardırılıyor. Milletlerarası sistem o devletler o büyük dediğimiz devletlerin devlet liderleri, hükümet liderleri mazlumun yanında değil, temizin yanında değil, o bombaları atanların yanında saf tutuyor maalesef. İşte Cumhurbaşkanımız dünya 5’ten büyüktür derken bu günlere bu problemlere işaret ediyor. Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulunun huzuruna getirilen ateşkes önergeleri, bir üyenin vetosuyla reddedildi. Dünya savaşına devam diyor. Bu türlü bir nizam olabilir mi? İnsani yardım önergeleri bile reddedilmişti. Birleşmiş Milletler Güvenlik Genel Heyetinde 121 ülke ateşkes olsun diyor. 14 ülke ateşkes olmasın, savaş olsun diyor. İşte biz buna itiraz ediyoruz. Hiçbir yaptırımı olmayan bir genel konsey kararı, birleşmiş milletlerin öbür kuruluşları da var. Milletlerarası hukukun başka kuruluşları da var. Maalesef memleketler arası sistemin insanlığın meselelerine yanıt vermediğini daima bir arada şu Filistin sorununda de görmüş oluyoruz. İşte o nedenle biz dünya 5’ten büyüktür demeye devam edeceğiz. Dünyada hakkaniyeti, adaleti savunmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Filistinli kardeşlerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız gerek İslam İşbirliği Teşkilatı toplantılarında gerek Türk Devletleri Teşkilatı toplantılarında, Astana’da ve Riyad’daki toplantılarda güçlü bir biçimde ve en son küme toplantısında da iletilerini bütün dünyaya verdi ve orada akan kanın durması noktasındaki çabamızı sürdürmeye devam edeceğiz. İnşallah akan kan bir an evvel durur lakin sonrasında ve orada o savaş cürmünü işleyenler soykırım yapanlar, bebekleri, çocukları katledenler, insanlık huzurunda Milletlerarası Ceza Mahkemesi’nde soykırım kabahatinden elbette bir gün yargılanacaklar ve insanlık da bunu görecek. Kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, saldırganları da tekrar lanetliyorum, şiddetle kınıyorum” dedi.

“Vesayetçi, darbeci anlayışı milletimizin takviyesiyle kırmayı başardık”

21 yıllık AK Parti iktidarında vesayetçi anlayışla da gayret ettiklerini söyleyen Bakan Tunç, “Türkiye olarak dış siyasette Türkiye eksenini oluşturarak artık Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye inşası yolunda sürat kesmeden devam edeceğiz. Türkiye’nin demokrasisini demokratik standartları 21 yılda yükselttik, yükseltmeye devam edeceğiz. Temel hak ve özgürlüklerin önündeki pürüzleri kaldırdık. Mani koymak isteyenlerle yeniden çabamıza devam edeceğiz. Geçtiğimiz bu iktidardaki 21 yıllık geçen müddet içerisinde milletimize hizmet yolunda icraat üstüne icraat yaparken, dünya projeleriyle milletimizi tanıştırırken vesayetçi darbeci anlayışını da daima direnişiyle karşı karşıya kaldık. Lakin bu direnişleri milletimizin dayanağıyla kırmayı başardık, işte seyahat olaylarında sokaklara ateşe vermek isteyenler başarılı olamadılar ve akabinde 17-25 yargı ve emniyet darbesiyle hükümeti değiştirmek isteyenler başarılı olamadılar. Akabinde terörü azdırmak isteyenler, akabinde 15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışmasıyla bu ülkenin kutlu yürüyüşünü durduracaklarını zanneden hainler başarılı olamadılar. Hepsi milletimizin dayanağı ile oldu. Biz milletimizin bu dayanağını şükran boşluyoruz. Biz millete borcumuz var. Bu borcu yerine getirmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Daima birlikte bunu yapacağız. Teşkilatlarımızla, kabinemizle, meclis kümemizle, cumhur ittifakıyla daima bir arada milletimizin buyruğunda Türkiye’yi daha güçlü yapmak, Türkiye yüzyılının inşasını çocuklarımızın, gençlerimizin huzurlu bir Türkiye’de yaşayabilmesi noktasındaki çalışmalarımızı odunsuz sürdürmeye devam edeceğiz inşallah” sözlerini kullandı. – KİLİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kilis Belediye Lideri Servet Ramazan ile bir ortaya geldi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.