Çocuklara Bisiklet Dağıtıldı

Kilis Belediyesi tarafından başlatılan 15 bin eve 15 bin bisiklet kampanyası çerçevesinde 100 çocuğa bisiklet dağıtıldı.

Belediye Başkanı Hasan Kara, mahalleri gezdiği sırada kendisinden bisiklet isteyen çocukları kırmayarak, Sağlık Bakanlığından temin edilen bisikletleri dağıtmaya başlamasıyla yoğun talep olması üzerine 15 bin eve 15 bin bisiklet kampanyası devam ediyor.

7 Aralık Stadyumu’nda bisiklet dağıtımında konuşan Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, son günlerde halkın büyük bir teveccüh gösterdiği bisiklet dağıtımına bugünde devam ettiklerini ifade ederek,’24 Haziran tarihinden önce başladığımız bisiklet dağıtımına seçim yatırımı gözüyle bakanlar bu hizmetin çocuklarımızın geleceğine yapılmış bir yatırım olduğunu artık idrak etmek zorundadır. Bizlerin bütün yatırımı milletimizin mutlu olmasına yönelik yatırımlardır. Çocuklarımızın gözünde gördüğümüz mutluluğun yerini tutacak bir duygu ile henüz tanışmadık ve bu mutluluğun tüm çocuklarımızı sarması için sözümüzü tutmaya devam edeceğiz. Sizlerin sevgisi, desteği ve duası ile yıllardır birçok farklı makamda Kilis halkına hizmet etme şerefine nail oldum. Milletimizin yokluk ile imtihan edildiği yıllarda çocuktum. Bırakın bir bisikleti, bir oyuncağı, yeni bir ayakkabı ile mutlu olmaya hazır olarak büyüdüm. Şükürler olsun ki artık o günleri geride bıraktık. Artık güçlü bir hükümetimiz var. Bizlerin mahrum kaldığı şeylerden çocuklarımız mahrum kalmamalı. Artık hayalleri gerçeğe dönüştürmeye muktediriz. Benim hayalim, çocuklarımızın hayalini süsleyen bisiklet dağıtımı sayesinde bu şehri bir bisiklet şehri yapmak. Her gün motorların üzerinde yaralanan gençlerimizi sağlıklı yaşama teşvik etme hayalim var. Bu şehrin tarih kokan sokaklarında bisikletleri ile yüzü gülen çocuklar görmek hayalim var. Bu hayalimizi Allah’ın izniyle gerçek kılmaya devam edeceğiz. Sizlerin desteğine, duasına her zaman ki gibi ihtiyacımız var. Biz birlikte mutluyuz, biz birlikte güçlüyüz ve birlikte başaracağız. Hepinizi en samimi duygularım ile selamlıyorum, iyi ki varsınız’ dedi.

Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, geleceğin teminatı çocuklara yatırım yaptıklarını ifade ederek, ‘Eğitime, çocuklarımıza ve sporculara yapılan yatırımlar hiçbir zaman boşa gitmez. Oysa biz seçim için değil gelecek için yatırım yapıyoruz. Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza, gözümüzün nuru gibi bakıp geleceğimizi onların gözünde görüyorduk. Biz bunu söyledik, söylemeye de devam ediyoruz. Çocuklarımız sayesinde bu memleket daha ileriye gidecek. Biz çocuklarımızdan derslerini iyi çalışmalarını istiyoruz. Çevre temizliğine çok önem verin, çevre temizliğine ilk önce evlerinizden başlayın, sağlığa önem verin, babaları, dedeleri ne olur, şu sigara illetinden kurtarın, sigara iyi bir şey olsaydı bugün televizyonlarda sigaranın yol açtığı zararlar anlatılmazdı. Her çocuğumuz fahri bir doktor gibi evinde bu sigara illetinden kurtarmak için çaba sarf edin. Seçimlerden önce biz bisiklet dağıttığımızda seçim yatırımı diyorlardı. Seçim bitti bisiklet dağıtımı devam ediyor. Birileri sadece konuşur. Ama biz verdiğimiz sözleri yerine getiririz’ diye konuştu. – KİLİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.