Hemşirelik Haftası Kutlama Etkinlikleri

Hemşirelik Haftası nedeniyle Kilis 7 A ralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu tarafından katılımıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

Program, Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muharrem Şahiner’in selamlama konuşmasıyla başladı.

Şahiner, hemşirelik mesleğinin zorluklarından bahsetti ve bu mesleğin özveri gerektirdiğini belirtti. Daha sonra kürsüye gelen 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulunun resmen fakülteye dönüştürüldüğünü, adının da Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak değiştirilerek Kilis 7 Aralık Üniversitesinin yedinci fakültesi olduğunu müjdeledi.

Rektör Karaçoşkun, hemşirelik mesleğinin kutsiyetinden söz ederek tüm hemşirelerin ve hemşire adaylarının ‘Hemşirelik Haftası’nı kutladı.

Mustafa Kemal Üniversitesi Hatay Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Sibel Sevinç konuşmasında Hemşirelik Bölümü öğrencileriyle ilgili yapılan araştırmaların sonuçlarını paylaştı ve öğrencilerin kültürel duyarlılıklarıyla ilgili yapılan çalışmalardan söz etti.

Sanko Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Öğretim Görörevlisi Meryem Kılıçdağ, ‘Bilim Teknoloji ve Hemşirelik’ başlıklı bir sunum yaptı.

Son olarak Kilis Devlet Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Büşra Karabaş, yaptığı sosyal sorumluluk projesini anlattı. Program, Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin sergilediği kısa tiyatro oyunu ve konuşmacılara çiçek takdimiyle sona erdi. – KİLİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.