İtfaiye Haftası Etkinlikleri

Kilis’te İtfaiye Haftası törenle kutlandı.

İtfaiye Haftası nedeniyle kentteki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Hasan Kara, itfaiyenin gelişmesinin günümüz koşullarında şart olduğunu söyledi.

Kara, dün sadece ev ve arazi yangınlarına müdahale eden itfaiyenin bugün cephane yangınlarına, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları sırasında da bir çok yangına müdahale eden bir kurum haline geldiğini ifade ederek, ‘Gerçekten itfaiyemiz bu coğrafya da bir numara haline geldi. Ev, arazi ve her türlü yangınlara müdahale ederek başarıyla söndürüyoruz. Kilis itfaiyesi gerçekten çok başarılı bir hale geldi. Bu yüzden emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.’ diye konuştu.

7/24 hazırlar

İtfaiye ekiplerinin her türlü olumsuzluğa karşı hamle yapabilecek kapasitede olduğunu aktaran Başkan Kara, ‘Rabbim kaza bela vermesin, sıkıntı vermesin ama olduğu takdir de biz 24 saat hazırız. Vatandaşlarımız rahat olsun itfaiye ekibimiz 24 saat yurt içinde ve sınır ötesinde biz göreve hazırız.’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılarla İtfaiye Müdürlüğü stantlarını gezerek uygulamalı olarak test eden Kara ve beraberindekiler, etkinliğe gelen öğrencilere de çikolata dağıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.