Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ Etkinlikleri

Kilis’te Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında, polis, jandarma ve sağlık ekipleri kurdukları stantlarla vatandaşları bilgilendirilirken, Zeytin Dalı Harekatı sırasında çekilmiş fotoğraf sergisi açıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve 112 ekipleri, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak için Cumhuriyet Meydanında stant açtı. Kurumların tanıtım ve faaliyetlerinin anlatıldığı broşür, kitapçık ve bazı hediyeler, vatandaşlara dağıtıldı. Trafik ekipleri, bazı vatandaşlara 40 promil alkollü hissi veren gözlük taktırıp o şekilde araç kullanmanın riskine dikkat çekti. Vatandaşlar, gözlüğü takanlara birkaç metre mesafeden boş kaleye penaltı atışı yaptırılmaya çalışıldı. Uzun yıllardır kaza yapmayan sürücülere İl Emniyet Müdürü Günter Şenses ile Vali Fehmi Sinan Niyazi ile Muhammet Kaya tarafından plaket verildi. – KİLİS

Bir önceki yazımız olan Üniversiteli Öğrenciler Mehmet Yakar ile Coştu başlıklı makalemizde Aralık, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.