Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında, okul müdürleri katılımı ile Kilis’in eğitim durumu ile ilgili genel değerlendirme yapılarak mevcutta yapılan ve yapılması gereken işlemlerle ilgili istişarede bulunuldu.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Kesikminare, Hanifi Başıbüyük ile Kilis’teki okulların müdürleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Alagöz, Bu yıl liseye geçiş sisteminin değiştiğini, yeni sistemde öğrencilerin ikametgahlarına yakın okullara yerleştirilmesi planlandığını, ayrıca mesleki okullarda 30’ar kişilik sınav puanı ile öğrenci alacak okullarımızın kontenjanları da belirlendiğini belirtti.

Alagöz, Okulların kendilerince düzenledikleri il dışı gezilerin riskli olduğu ve bu konuya dikkat edilmesi gerektiği ifade ederek, Önceki yıl Kilis’in başarı durumunun iyi olduğu, bu durumun bu senede devam edileceğinin umulduğu bunun için sınavlara kadar daha dikkatli çalışılması ve işlerin sıkı tutulması gerektiği üzerinde vurguladı. – KİLİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.