Şehit Aileleri ile Gaziler ve Yakınlarına İftar

Kilis’te, şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarına iftar verildi.

Kilis Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarına iftar verildi.

Vali Konağı bahçesinde Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan iftar pqrogramı, İl Müftüsü Mahmut Karatepe’nin yaptırdığı duayla devam etti. Protokol üyeleri şehit yakınları ve gazilerin oturduğu masaya oturarak hem sohmet etme imkanı buldular, hemde iftarı beraber açtı. İftardan sonra bir konuşma yapan Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan şehit yakınları ve gazilerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, ‘Şehit ve gazi çocuklarının konağın bahçesini evleri gibi hissederek koşup oynamaları benim için önemlidir. Bizler burada huzur içerisinde bu bayrağın altında beraber olabildiysek bugün sizlerin evlatları, çocukları, kardeşleri ve eşleri sayesindedir’ dedi. Vali Dekinarslan, ‘Allah onlardan razı olsun. Allah tüm şehitlerimize nur içerisinde yatmayı nasip etsin. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her daim aklımızdasınız. Bizler her daim sizlerle nefes alıyoruz. Sizlerin her gününü, sevinç ve üzüntüsünü birlikte yaşıyoruz. Sizler devletimizin baş tacı, milletimizin iftiharısınız. Allah sizlerden razı olsun hem yetiştirdiğiniz evlatlarınız hem de şahadet şerbetinden sonra gösterdiğiniz sabır, metanet ve vatana canı gönülden bağlılığınız için. Bizler sizlere ne kadar hürmet etsek ve ilgi alaka göstersek azdır’ şeklinde konuştu. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ise şehitlerin aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğini ifade ederek,’Devletin büyümesi ve milletin ayakta kalabilmesi için her kesimin kendince fedakarlık yaptığını ancak en büyük katkının şehit ve gaziler tarafından yapılmıştır. Şehitlerimiz, vatan, millet namus uğruna gözlerini kırpmadan şehit olmuşlardır. Gazilerimiz ise bedenlerinin bir kısmını bu ülke için kaybetmişlerdir. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize uzun ömürler niyaz ederim’ diye konuştu. Konuşmaların ardından Kilis Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar, şehit aileleri adına Vali Tekinarslan’a hediye takdim etti.

İftara, AK Parti Kilis milletvekilleri Hilmi Dülger ve Reşit Polat, Vali Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkanı Hasan Kara, Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hakan Başakılgil, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, Kilis Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Cumhur Muhtar ile davetliler katıldı. – KİLİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.