Vali Tekinarslan İftar Verdi

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan tarafından sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ile şehit aileleri ve daire müdürlerine valilik konağında bir iftar yemeği verdi.

İftar Yemeğinde bir konuşma yapan Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Kilislilerin ramazan bayramını tebrik ettiğini ifade ederek, ‘Bugün valimizin tarafından verilen iftar programında sizlerle olmaktan dolayı mutluyuz. Geçen yıllarda bu tür organizasyonlar ilimize atılan roketler nedeniyle yapamıyorduk. Cumhurbaşkanımızın dik durması, hükümetimizin ve kahraman ordumuz sayesinde sınır hattımız teröristlerden temizlendi. İlimize ve komşumuz Suriye’ye huzur geldi’ dedi.

AK Parti Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ise Ramazan ayının sonuna gelindiğini ifade ederek, ‘Birkaç gün sonra Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. Şimdiden bütün hemşerilerimin ve sizlerin bayramını kutluyorum. Kilis ve ülkemiz çok ciddi badireler atlattı. Güçlü, cumhurbaşkanı, güçlü, hükümet, güçlü ordu ve güçlü millet sayesinde Allaha şükürler olsun atlattık. Bu bölgede bizim her zaman güçlü olmamız gerekiyor’ dedi.

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan’da, Önceki Burseya Dağı’nda 2’inci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ile birlikte kahraman Mehmetçik ile iftar açtıklarını ifade ederek, ‘Bundan daha 5-6 ay önce satılmış kiralık katil şebekeleri orada oturup Kilis’e karşı, ülkemize karşı hain planlar ve tuzaklar kuruyordu. Biz milletin kudreti, devletimizin ve milletimizin kararlılığı, askerimizin cengaverliği sayesinde gittik o dağlarda iftar sofraları kurduk. Vatandaşın huzur ve güven içerisinde, al bayrağın altında iftar sofralarında oturuyor olmasının sevincini duyuyorum. Tüm İslam aleminin idrak edilen Kadir Gecesi’nde ellerini semaya açarak birlik, beraberlik ve kardeşlik için dualar ettik. Yaklaşan Ramazan bayramınızı kutluyorum’ diye konuştu. – KİLİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.