Blackberry’de şok ayrılık

Blackberry’de şok ayrılık

Blackberry telefonlarının üreticisi Research in Motion’ın (RIM) CEO’ları Jim Balsillie ve Mike Lazaridis’in görevlerinden ayrıldıkları bildirildi.

ERSİN ŞİYHAN
İSTANBUL

Blackberry akıllı telefonlarının üreticisi RIM şirketinin eş başkanları Jim Balsillie ve Mike Lazaridis görevlerinden ayrıldılar. Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, ikilinin aynı anda görevi bıraktığı CEO’luk görevine ise şirketin operasyon müdürlerinden Thorsten Heins’in getirildiği ifade edildi. Heins, RIM’a 4 yıl önce Siemens AG’den katılmıştı.

Blackberry, son dönemde Apple’in Iphone’un ve Android telefonların gölgesinde kalmasının yanı sıra geçtiğimiz aylarda yaşanan ve yaklaşık 3 gün süren teknik arızası nedeniyle büyük darbe yemişti. Bu sıkıntının ardından şirketin hisseleri milyarlarca dolar kaybetmişti.

İstanbul’dan Kanada’ya göçen Rum bir ailenin çocuğu olan Mike Lazaridis’in RIM’daki hisselerini elinde bulundurmaya devam edeceği ve şirketin yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini sürdüreceği de öğrenildi. Jim Balsillie de Lazaridis gibi hisselerini tutacak aynı zamanda yönetim kurulu üyeliğini sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.